قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها - aghapesarha.ir
اولین سایت تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سلام آقا سامان.
من متاسفانه توی ماه رمضون دست به استمناء زدم...
جلوش رو گرفتم و مطمئنم چیزی خارج نشده...
ایا بازم باید کفاره بدم؟https://us-east-1.tchyn.io/snopes-production/uploads/2017/04/shutterstock_397507093.jpg?resize=865%2C452


پاسخ: خود ارضایی یا استمنا یكی از گناهان كبیره محسوب می شود و اگر كسی در هنگام روزه آن را انجام دهد سبب باطل شدن روزه اش میگردد و باید كفاره بدهد. غسل جنابت هم واجب می شود (همانند سایر غسل ها است ولی باید به نیت غسل جنابت باشد). برخی از مراجع می فرمایند باید كفاره جمع بپردازد (باید از مرجع خودتان پرسش کنید).


https://www.secureteen.com/uploads/2013/05/emotional-boys.jpg

اگر شما به قصد خروج منی، با خودتان استمنا کردید متن زیر را بخوانید:

اگر شخص با قصد خروج منی استمناء نماید یا کاری مثل آن انجام دهد، اما در هنگامی که منی از جای خود حرکت می کند از خروج آن جلوگیری نماید، حکم روزه ی آن چگونه می شود؟

آیات اعظام تبریزی، وحید و مکارم: اگر می داند این کار (استمناء) موجب باطل شدن روزه می شود و در عین حال آن را انجام دهد، روزه اش باطل است هر چند منی بیرون نیاید.

آیات اعظام بهجت، صافی، شبیری و نوری: اگر روزه دار بدون قصد آمدن منی این امور را انجام دهد، اگر عادت داشته باشد که با انجام آنها از او منی خارج می شود، روزه ی او با بیرون آمدن منی باطل می شود. ولی اگر چنین عادتی نداشته باشد و اطمینان داشته باشد که از او منی خارج نمی شود، با بیرون آمدن منی روزه باطل نمی شود. و در صورت نداشتن چنین اطمینانی با خروج منی، روزه باطل می شود.

آیات اعظام امام خمینی و فاضل: اگر به قصد بیرون آمدن منی كاری بكند، در صورتی كه منی از او بیرون نیاید، روزه اش باطل نمی شود.

آیت الله خامنه ای: اگر شخص تصمیم بگیرد کاری را که موجب باطل شدن روزه است انجام دهد و هنوز آن را انجام نداده، در این صورت صحت روزه ی او محل اشکال است و احتیاط واجب آن است که روزه را تمام کند و بعداً هم آن را قضا نماید.

آیت الله سیستانی: كسی كه عمداً به قصد بیرون آمدن منی کاری انجام دهد و متوجه باشد که استمناء باطل کننده ی روزه است ولی منی از او بیرون نیاید، اگر دو مرتبه نیّت روزه نكند روزه ی او باطل است و اگر نیّت روزه كند، بنابر احتیاط لازم روزه اش باطل است.


موفق باشید[ شنبه 5 خرداد 1397 ] [ 12:09 ب.ظ ] [ سامان ]

aghapesarha.ir

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات